Radošais izaicinājums un “kāpēc”

Ko esam paveikuši līdz šim?

Instagram ir platforma, kur šobrīd pavadu visvairāk laika… un visvairāk komunicēju ar līdzcilvēkiem. Nākotnes Linda, kad lasīsi, paskaties datumu, šī nav mana kārtējā atkarība, pandēmija ievieš korekcijas arī tavā dzīvē.

Pirms pāris mēnešiem Instagram sekotājiem jautāju, kā viņiem šķiet – radošums ir iedzimts vai iegūts? Izrādās, ka šī ir ļoti plaša un daudz pētīta tēma “the nature-nurture problem.” Katrs mēs pie sava radošuma noteikti varam strādāt, lai to kaut nedaudz attīstītu, bet nenoliedzami svarīgi ir arī paša dzīves faktori. Es izvēlējos pastrādāt ar sevi un savu radošumu, tāpēc līdzi rāvu arī savus sekotājus ar radošajiem izaicinājumiem. Četros radošajos izaicinājumos es sev un jums devu iespēju pastrādāt ar šā brīža situāciju. Liku jums papētīt sevi (pašportretu izaicinājums), liku pievērst uzmanību aktualitātēm (sveču izaicinājums adventē, arī sarkanbaltais papildu nosacījums pašportretu izaicinājumā), un pavisam vienkārši – iesildoties, mudināju paspēlēties ar objektiem, kas mums visiem tajā brīdī bija apkārt (rudens lapu saKĀRTOŠANAS) izaicinājums. Pēc četriem “tagadnes” radošajiem izaicinājumiem man pašai aptrūkās iedvesma, tāpēc ir sanākusi neliela pauzīte un garāks ieraksts. Kāds tad ir tas lielais rezultāts pēc izaicinājumu pirmā posma? PERFEKTS!

Instagramā mani sagaida neskaitāmas jūsu bildes! Bildes saņēmu arī privāti (ar šiem mīļumiem mēs vēl parunāsim zem četrām acīm, ka nav ko kautrēties) un esmu saņēmusi arī vienu atsauksmi, ko es ļoti gaidīju.

Spīgana raksta: “I can’t exactly say that I like the end result of this or that it looks anything like what I planned, so I had to beat up and yell at my impostor syndrome on my way here too, but here we are. It’s not like we’re hanging our self worth on our creative abilities, right? Right?!

Anyway, I enjoyed the process of making this way more than I expected and will maybe attempt something along these lines again in some future or other.” Un šis mani ļoti, ļoti priecē. Ja es pati zināju kāds ir šo izaicinājumu mērķis, tad apzināti jums to neatklāju. Mani bioloģijas skolēni zina, ka es reizēm šādus uzdevumus mēdzu uzdot. Jāatzīst, viņiem ne pārāk patika 😀 Bet kāds tas ir tas lielais ieguvums nezināt, kas ir mērķis? Mērķis šoreiz bija pats radošais process jeb vienkārši darīšana. Es negribēju, lai izaicinājuma dalībnieki ierobežo sevi ar perfektu rezultātu, es gribēju, lai vienkārši notiek process. Un IR! Jūsu privāti atsūtītās bildes, neskaitāmās bildes instagramā un galu galā šis Spīganas secinājums sniedz man atgriezenisko saiti, ka vienkārši darīšana ir bijusi veiksmīga! PALDIES!

Bet nu tagad ķeramies klāt nākamajam izaicinājumu posmam. Mēs turpināsim strādāt ar dažādiem radošumu ietekmējošajiem faktoriem. Esam tikuši galā ar šā brīža sevi, tāpēc tagad aicināšu iesaistīties vairāk asociatīvos izaicinājumos. Skaidrs, ka ģenētikai nav nozīmīgas ietekmes uz radošumu, tomēr, citādāk ir ar faktoriem, kas ietekmējuši mūs bērnībā. Skolas un māju vide, audzināšanas metodes un globālie notikumu. Šoreiz nerunāsim par skaistām vai ne pārāk skaistām bērnībām, konkrētas lietas un notikumi tiešām nebūs svarīgi. Tas, kas būs svarīgi, ir lai jūs uzticaties savām iekšējām sajūtām un asociācijām! Nu, ko? Sākam? 🙂

5 izaicinājums: mana bērnības ziema.

Radošā izaicinājuma piemēra bilde

Kā jau minēju – vēlos, lai jūs strādājat ar asociācijām, varbūt pa kādai spilgtai atmiņa, bet galvenais – uzticaties sev. Pirms bildēšanas mirklīti pasēdi un padomā, nu, kāda tad bija tā mana bērnības ziema? Vai tie bija tikai laikapstākļi? Varbūt malkas krāsns aromāts? Varbūt viens konkrēts džemperis? Kad esi padomājis par savām asociācijām, ķeries klāt bildēšanai!

Protams, uzdevums pildāms brīvi – bildē drīkst būt jebkas, kas Tev asociējas ar savas bērnības ziemu. Piemēram, šī izaicinājuma titulbildē ir manas relatīvi svaigās atmiņas par vasarā savāktajām zāļu tējām, kas lieeeeelaaaaaa topā ir ziemas vakaros.

Šoreiz gan es gaidīšu arī nelielu aprakstu (kaut vienu teikumu), kāpēc tieši šāda bilde – kas ir tā tava bērnības ziemas asociācija, kas nobildēta.

Īsumā:

Tēma – mana bērnības ziema.

Papildu nosacījums – aprakstā jāapraksta asociācija.

Termiņš – 18.01.2021.

Ceturtais izaicinājums – sveces

Lindas fotoizaicinājuma fotogrāfija - svece.

Oi, cik grūti nāca šis izaicinājums! Man vienmēr gribas izdomāt izaicinājumu tēmas, kas arī jums varētu būt interesantas un aktuālas. Šoreiz pat rīkoju aptauju, lai saprastu jūs vēlmes un noskaņojumu. Nolēmām, ka Ziemassvētkiem vēl par agru, bet svinīgs noskaņojums dažam labam jau ir, tāpēc nākamo divu nedēļu tēma: SVECES.

tēma: Sveces

termiņš: 7. decembris

kas jādara: jānofotografē svece, kā nu pašam sirds kāro. Pēc tam publicē instaram, atzīmē ar mirkļabirku #radošaisizaicinājums un atzīmē arī mani (@lindamiglafotografē), lai tavu fotogrāfiju pamanu uzreiz!

Izaicinājums 3 – paliec mājās!

Lindas Dambenieces-Miglinieces trešā fotoizaicinājuma fotogrāfija - sarkans un balts pašportrets.

Trešajam radošajam izaicinājumam bija jābūt nedaudz citādākam, tēmu biju izdomājusi, gandrīz sarunājusi Spīganu, ka viņa atbrauks pamodelēt titulbildei, bet tad tika izsludināta ārkārtējā situācija.

Uzreiz jāsaka, es tikai un vienīgi atbalstu visus ierobežojumus, esot prātīgi un sadarbojoties mēs šim visam ātrāk tiksim cauri. Tāpēc arī trešā izaicinājuma tēma tika nedaudz mainīta, lai motivētu Tevi palikt mājās! 🙂

Tēma: sarkans un balts PAŠPORTRETS

Kā redzi, šoreiz tēma ir krietni plašāka. Pašportreti var būt tik ļoti dažādi – arī kā tas piemērā – tikai manas rokas, bet bildēju es pati savas rokas, tāpēc tas ir pašportrets 🙂 Bet, lūdzu, pievērs uzmanību, ka šoreiz kadrā jābūt ne tikai Tev, bet arī divām novembri raksturojošām krāsām! 🙂

Atceries! : publicē bildi instagram, liec mirkļabirku #radošaisizaicinājums un atzīmēm mani (@lindamiglafotografe), lai Tavu bildi redzu uzreiz! 🙂

Termiņš: 23.11

Otrais izaicinājums – ķirbis

Rudens Halloween portrets

Ir Halovīna nedēļa un turpinās rudens, tāpēc otrais izaicinājums ir ķirbis!

Tieši tā pat kā pirmajā izaicinājumā – kā, kur un ar ko tu nobildē ķirbi ir pilnīgi vienalga! 🙂 Pats galvenais – bildē jābūt redzamam ķirbim!

Varbūt kādam šķitīs, ka otrais izaicinājums nāk nedaudz par vēlu, bet es mudinu nedomāt tikai par Halovīnu, ķirbis tomēr ir arī īstena latviešu rudens oga, kāpēc to tā kārtīgi nepagodināt? 🙂

Uzdevums: ĶIRBIS

Termiņš: 9. novembris

Kas jādara? jāpublicē bilde instagram, jāliek mirkļabirka #radošaisizaicinājums un, lai es uzreiz ieraudzītu, atzīmē arī mani (@lindamiglafotografe)!

Lai veicas!

Pirmais izaicinājums – rudens lapas

Krāsainas rudens lapas #radosaisizaicinajums

Radošos foto-izaicinājumus sāksim ar sezonai atbilstošu uzdevumu – rudens lapas!

Pēc šī uzdevuma veikšanas Tu būsi iepazinies ar formām, krāsām un tekstūrām, kas šobrīd sastopamas dabā un iemūžinājis tās fotogrāfijā.

UZDEVUMS:

Sakārto rudens lapas!

Kā? Kā sirds kāro! Sakārto tās pēc izmēra, krāsas vai sugas. Sakārto tās uz savām kurpēm vai bruģīša – pilnīgi vienalga, bet krāsainajām rudens lapām jābūt sakārtotām “pa tavam” 🙂

Kad lapas sakārtotas un bildes uzņemtas, liec iekšā instagramā, ietago mani (@lindamiglafotografe) un pieliec mirkļabirku #RadosaisIzaicinajums

Termiņš 28. oktobris

Ļoti gaidīšu Tavas bildes!

Krāsainas rudens lapas #radosaisizaicinajums