Radošais izaicinājums un “kāpēc”

Ko esam paveikuši līdz šim?

Instagram ir platforma, kur šobrīd pavadu visvairāk laika… un visvairāk komunicēju ar līdzcilvēkiem. Nākotnes Linda, kad lasīsi, paskaties datumu, šī nav mana kārtējā atkarība, pandēmija ievieš korekcijas arī tavā dzīvē.

Pirms pāris mēnešiem Instagram sekotājiem jautāju, kā viņiem šķiet – radošums ir iedzimts vai iegūts? Izrādās, ka šī ir ļoti plaša un daudz pētīta tēma “the nature-nurture problem.” Katrs mēs pie sava radošuma noteikti varam strādāt, lai to kaut nedaudz attīstītu, bet nenoliedzami svarīgi ir arī paša dzīves faktori. Es izvēlējos pastrādāt ar sevi un savu radošumu, tāpēc līdzi rāvu arī savus sekotājus ar radošajiem izaicinājumiem. Četros radošajos izaicinājumos es sev un jums devu iespēju pastrādāt ar šā brīža situāciju. Liku jums papētīt sevi (pašportretu izaicinājums), liku pievērst uzmanību aktualitātēm (sveču izaicinājums adventē, arī sarkanbaltais papildu nosacījums pašportretu izaicinājumā), un pavisam vienkārši – iesildoties, mudināju paspēlēties ar objektiem, kas mums visiem tajā brīdī bija apkārt (rudens lapu saKĀRTOŠANAS) izaicinājums. Pēc četriem “tagadnes” radošajiem izaicinājumiem man pašai aptrūkās iedvesma, tāpēc ir sanākusi neliela pauzīte un garāks ieraksts. Kāds tad ir tas lielais rezultāts pēc izaicinājumu pirmā posma? PERFEKTS!

Instagramā mani sagaida neskaitāmas jūsu bildes! Bildes saņēmu arī privāti (ar šiem mīļumiem mēs vēl parunāsim zem četrām acīm, ka nav ko kautrēties) un esmu saņēmusi arī vienu atsauksmi, ko es ļoti gaidīju.

Spīgana raksta: “I can’t exactly say that I like the end result of this or that it looks anything like what I planned, so I had to beat up and yell at my impostor syndrome on my way here too, but here we are. It’s not like we’re hanging our self worth on our creative abilities, right? Right?!

Anyway, I enjoyed the process of making this way more than I expected and will maybe attempt something along these lines again in some future or other.” Un šis mani ļoti, ļoti priecē. Ja es pati zināju kāds ir šo izaicinājumu mērķis, tad apzināti jums to neatklāju. Mani bioloģijas skolēni zina, ka es reizēm šādus uzdevumus mēdzu uzdot. Jāatzīst, viņiem ne pārāk patika 😀 Bet kāds tas ir tas lielais ieguvums nezināt, kas ir mērķis? Mērķis šoreiz bija pats radošais process jeb vienkārši darīšana. Es negribēju, lai izaicinājuma dalībnieki ierobežo sevi ar perfektu rezultātu, es gribēju, lai vienkārši notiek process. Un IR! Jūsu privāti atsūtītās bildes, neskaitāmās bildes instagramā un galu galā šis Spīganas secinājums sniedz man atgriezenisko saiti, ka vienkārši darīšana ir bijusi veiksmīga! PALDIES!

Bet nu tagad ķeramies klāt nākamajam izaicinājumu posmam. Mēs turpināsim strādāt ar dažādiem radošumu ietekmējošajiem faktoriem. Esam tikuši galā ar šā brīža sevi, tāpēc tagad aicināšu iesaistīties vairāk asociatīvos izaicinājumos. Skaidrs, ka ģenētikai nav nozīmīgas ietekmes uz radošumu, tomēr, citādāk ir ar faktoriem, kas ietekmējuši mūs bērnībā. Skolas un māju vide, audzināšanas metodes un globālie notikumu. Šoreiz nerunāsim par skaistām vai ne pārāk skaistām bērnībām, konkrētas lietas un notikumi tiešām nebūs svarīgi. Tas, kas būs svarīgi, ir lai jūs uzticaties savām iekšējām sajūtām un asociācijām! Nu, ko? Sākam? 🙂

5 izaicinājums: mana bērnības ziema.

Radošā izaicinājuma piemēra bilde

Kā jau minēju – vēlos, lai jūs strādājat ar asociācijām, varbūt pa kādai spilgtai atmiņa, bet galvenais – uzticaties sev. Pirms bildēšanas mirklīti pasēdi un padomā, nu, kāda tad bija tā mana bērnības ziema? Vai tie bija tikai laikapstākļi? Varbūt malkas krāsns aromāts? Varbūt viens konkrēts džemperis? Kad esi padomājis par savām asociācijām, ķeries klāt bildēšanai!

Protams, uzdevums pildāms brīvi – bildē drīkst būt jebkas, kas Tev asociējas ar savas bērnības ziemu. Piemēram, šī izaicinājuma titulbildē ir manas relatīvi svaigās atmiņas par vasarā savāktajām zāļu tējām, kas lieeeeelaaaaaa topā ir ziemas vakaros.

Šoreiz gan es gaidīšu arī nelielu aprakstu (kaut vienu teikumu), kāpēc tieši šāda bilde – kas ir tā tava bērnības ziemas asociācija, kas nobildēta.

Īsumā:

Tēma – mana bērnības ziema.

Papildu nosacījums – aprakstā jāapraksta asociācija.

Termiņš – 18.01.2021.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.