ola

vasara, kas garšo pēc vasaras

Varbūt pārsteidzīgi un neierasti, jo patiesā manas vasaras garša ir vecmammas ābolu plātsmaizēs.

LD_kuuka-2

Šoreiz par vasaras garšu esmu nodēvējusi rudzu biskvīta zemeņu tortīti. Tortīte kā tortītei pieklājas – ar vārīto sviesta krēmu. Un.. un tās lauku vistu oliņas, tām taču pavisam cita garša! Esot te, kur viss te pat audzēts un aprūpēts ar mīlestību, nemaz savādāk negribas darīt, proti, ja cep kūciņu, tad cep kārtīgi. Bet kārtīgai lauku tortei es esmu pārāk slinka. Tad nu skaties, ko uztaisīju 🙂

LD_kuuka-7
LD_kuuka-13
LD_kuuka-21
LD_kuuka-22
LD_kuuka-30
LD_kuuka-34

 

Labu apetīti draugs! 🙂

 

Linda

 

p.s. vasara un vitamīnu laiks, mežā jau meža zemenītes ir! ej ēd odziņas, tās labas Tev

zemenes

rabarberi, pirmās zemenes un pērnie āboli

LD_rabarberi-60

Esi sveicināts mans draugs!

uzēdīsim ko garšīgu? uzēdīsim ko garšīgu un dosim darboties bērniem un kaķiem, labi?

LD_rabarberi-67

Vasara un tās ņammas ir klāt, arī jaukās pirmās zemenes, ai, ai, ai, es jau sajutu vēdersāpēs, kad pienāks laiks tīrīt zemenes zaptes vārīšanai.

Bet šoreiz vēl ne zapte, šoreiz kārtainās mīklas burvības.

LD_rabarberi-63
LD_rabarberi-68
LD_rabarberi-70
LD_rabarberi-73
LD_rabarberi-74

un tūlīt jau pirmās ogas, āboli un citi gardumi, ak, vasara, kā tu man patīc!!!

 

zāļu tējās ierakusies

Linda

 

 

pirmā daļa vasaras garšai

Gatavot ēst. Kad gatavo tu?

Man ikdienā nav nepieciešamības gatavot. Es gatavoju šad un tad, tāpēc man katra reize ir īpaša.

Šodien debesmanna! Zini kāda? Rabarberu!

Viena no vasaras garšām. Gaidu zemenes!

LD_debesmanna-3
LD_debesmanna-8
LD_debesmanna-10
LD_debesmanna-13
LD_debesmanna-15
LD_debesmanna-18

 

priekā mani dārgie!

 

jūsu garšīgā

Linda

vainīgs, vainīgāks, visvainīgākais.

Vai ir kas tāds, kas rada lielāku vainas apziņu, kā kakao biskvīta tortīte “drīz būs vasara” periodā?

Lauku olu biskvīts, sasodīts, tu saproti, kas tā par baudu, vien gatavot to biskvītu! Lēnām iecilāt miltus, sajust kā saputoto olu masa kļūst arvien smagāka, bet joprojām gaisīga. Un tad tā maģiskā smarža, kas piebaksta, kad biskvīts izcepies. Ak…

kuuka-1-2

Un man nerūp diētas, man nerūp skrējēji, man nerūp itin nekas.

Ko tu dari ar šādu transā dzenošu baudu?

 

ņamm.

Linda

saulrieta pretgaismas akts

Ir kaut kas maģisks tajā sajūtā, ko man nekad neizdodas nodot tālāk. Maģisks tieši tajā krāsā, jo man neizdodas nodot to skatītājam/uztvērējam. Esmu nonākusi pie secinājuma, ka manis vēlamo efektu panākt var tikai izmantojot kanālu kopumu, strādājot uz vairākām maņām un vispārinot iespējamo iepriekšiegūto pieredzi. Šie groži parāda, ka mana niansētā sajūta vienmēr paliks pie manis, parādīt es to nevarēšu. Tas ir kā dienu griezties karuselī un tad mēģināt ieskaidrot rotaļudraugiem, ka man tiešām ir slikti.

Tādas infantila mākslinieka pārdomas par savu nespēju pateikt savu sāpi, kas ne vienmēr ir sāpe. Es atradīšu risinājumu, es ieliešu vērotājam mutē paskaidrojumu, es panākšu, lai mani uztver.

cauna
nelaimīgs dzīvnieks

nāc līdzi, es parādīšu, ko redzu!

 

Bez cieņas pret ētiku,

Linda

 

P.S. kāds būs laimīgs.

par patiesu prieku, ēdienu un darīšanu.

Es varu, jo es daru. Tā tagad saka LMT, jo viņiem ir jauns tēls un citādāka dzīves uztvere. Tā teicu arī es. Galvenais ir darīt, tad viss notiek. Pēdējās pāris nedēļas es saviem uzskatiem kāpju pāri, jo viss notiek pārāk ātri.

 

Šobrīd rīkjoslā mirgo 3 atvērti worda dokomenti, katrs bija jāpabeidz rakstīt jau aizvakar. Tomēr visu esmu uzlikusi uz pamatīgas pauzes, jo lielie dzīves notikumi skrien man pa priekšu, neatliek laiks apdomāt, kuru no iespējām pieņemt, kuru atraidīt. Man kā jebkuram no jums ir bail kļūdīties, tāpēc šāda viesuļvētra no manis neatkarīgos notikumos mani dzen izmisumā. Es sēžu ērtā dīvānā, lēnām lasu zinātniskās publikācijas, bet domas klejo nākotnē un mēģina iztēloties potenciālos scenārijus manu izvēļu sekām. Austra saka, lai par šo nesatraucos, jo es attapšos tur, kur man jābūt. Es viņai piekrītu, bet es labprāt sajustu nedaudz lielāku varu pār šiem notukumiem.

Pauzējot darāmos darbus, es iepazīstos ar interesantiem cilvēkiem. Par šo es atļaušos rakstīt tikai emocionālā līmenī, jo man nepatīk rakstīt par cilvēkiem, kas nezin, ka par viņiem rakstu. Visvairāk iedvesmo tie, ko liktenis nav lutinājis. To mēs visi zinam, par to es pārliecinājos vēlreiz. Par spīti atkārtotiem atgādinājumiem un pierādījumiem, tas izkrīt no prāta. Šeit laikam būtu jāturpina filozofēšana par iedvesmu un motivācijas grūdieniem ar ko ikdienā sastopamies, ak, bet tā būtu kārtējā tukšā runāšana par neko, kas man tik ļoti nepatīk. Rindkopas noslēgumā secinājumu, ar ko vajadzēja sākt – Visiedvesmojošākie līdzcilvēki ir tie, kam ir mazāk kā tev, bet kas dara vairāk kā tu. Un, jā, sānslīde uz papēža kantes ar gandrīz paralizētu kreiso kāju ir iespējama, nākamreiz, kad kāds apgalvos, ka kaut ko nevar, es dusmošos.

Šajā brīdī pie manis atnāk mans suns. Viņam visa pasaule ir tajā vietiņā aiz austiņas, to vajag pakasīt. Uzreiz!

 

Ēst. Sa-so-dīc, man tik ļoti patīk gatavot! Es gan esmu ļoti izklaidīgi, ļoti bieži kaut ko piededzinu, aizmirstu kādu sastāvdaļu vai darbību. Bet ēstgatavošana sniedz mieru, tāpēc rītu patīkamāk sākt ar olu kulteni nevis sviestmaizi. Neaizmirsti zaļumus, pavasaris klāt, tavam korpusam prasās pēc jaunas vitamīnu devas.

 

 

Un… Šobrīd ir tas brīdis, kad, lai visu sabojātu vēl vairāk, atrodas kāds, kurā iemīlēties un ziedot visu saprātu.

Ar joprojām sniegotiem sveicieniem,

Linda

 

ēdiens

Laika nav, jāblandās pa pasauli. Esmu beidzot mājās un savā virtuvē. Šeit būs daudz ņammu bildes.

pirmā ņammmmmma – cūkgaļas cepetis. Gaļa ir labi, gaļa ir jāēd, gaļa ir skaista. Ja kāds man taujātu pēc cepeša receptes, es ar vaļēju muti stundu sēdētu domādama. Receptes nav.

 
Tālāk ņamma, ko nekad nebiju gatavojusi un īsti nebija nojēgas, kas tas ir. Muss. Paldies Austrai un četrām sezonām. ņamm ņamm ņamm, bet man pārāk saldi, laikam dzīvē salduma pietiek, he, he, he. Musa gatavošana ir vienkārša – jāizkausē šokolāde, jāiemaisa maskarpone, jāatdzesē viss, jāpiemaisa putukrējums. Saaaaaaldi!

 

Brokastis šorīt bija galīgi skaistas, neteikšu, kas tas ir. Beeet, tur ir izstīdzējuši pētersīļi un kripata no vasaras.

 

ā! zini, kas ir forši? timiāna tēja.

 

Vispār, šodien ir skaista diena. Šodien dosimies mežos, skatīsimies caunas postījumus un… un darīsim smukas lietas, jo galu galā man līdzi ir fotoaparāts, divi pat, un es iešu medīt skaistas lietas. Pēc tam es tev tās skaistās lietas parādīšu, jo tieši tā es daru.